Klucz wyborczy do Europarlamentu

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbywają się pod hasłem 3P czyli Powaga i Parodia Polityczna. Parodia polityczna nie jest śmieszna, tylko bolesna. Powaga polityczna może być natomiast śmieszna.

Do Ambony Obiektywnej i Niewzruszonej Prawdy napłynęło tysiące emaili i listów. Treść ta sama: Pomóż! Jak głosować?

Sprężyłem się. Najpierw analiza, jak ludzie głosują, potem analiza areny politycznej, kandydatów, w końcu instrukcja głosowania.

Wybory są wielkie, bo europejskie. Jest z czego wybierać. Rozbudzone ambicje polityczne spowodowały wysyp nowych ludzi i pomysłów. Mądrych pomysłów jest dużo, dużo więcej niż ludzi, ale to dobrze. Francuzi wynaleźli hasło „Embarras de richesse” (Kłopot z nadmiarem), lecz tylko my, Polacy, patriotyczni właściwie i patriotyczni inaczej, umiemy radzić sobie z nadwyżkami. Mieć czegoś za dużo nie jest u nas problemem.

Jak ludzie głosują? Siedząc na balkonie z okiem skierowanym do wewnątrz starannie przetrawiłem to pytanie i znalazłem odpowiedź: intuicja i skojarzenia. Nikt sobie nie zadaje trudu analizy, co głoszą kandydaci, ponieważ sygnały są sprzeczne i zakłócane przez konkurencję. No i kto jest w stanie ocenić program wyborczy, jeśli go nie ma?

To, co mi pozostało po strawieniu, jest czyste i jednoznaczne. Powtórzę dla zapamietania: intuicja i skojarzenia. Polak-obywatel żyje pełnią zasobów, nie tylko intelektem, którego w kraju nigdy za dużo, obrazami, bo są łatwiej strawne niż treść, oraz skojarzeniami, które nie znają granic, nie wymagają wysiłku, są szybkie, łatwe i bezpłatne.

Moim następnym krokiem w chyleniu nieba wyborczego Wam, Ukochani Rodacy, była inwentaryzacja kandydatów, haseł, programów i intencji, wszystko sprowadzone do czystej esencji. Sami nie musicie już nic trawić. Esencją jest zawód polityka. Patrz na kandydata przez pryzmat jego zawodu, tego, czego się uczył i zapewne umie. Zawód mówi o jego kompetencjach. To ważna wskazówka. Jeśli dobra edukacja ma dla ciebie znaczenie, wybierz nauczyciela, bo przynajmniej wie, jak wygląda szkoła, dziecko i rodzice, nawet jeśli ukrywają się za plecami młodzieży.

Czas nagli, czas więc prezentować listę (nie jest kompletna, ale lepszy rydz niż nic). Pamiętaj! Głosuj na kandydata, nie na partię, bo kiedy kandydat przejdzie do innej partii, to zabierze ze sobą nie tylko swoje poglądy i wynagrodzenie ale i twoje oczekiwania.

Cymański Tadeusz. Zawód: piosenkarz. Rodzaj głosu: cudny. Znak rozpoznawczy: pięcioro dzieci. Wybierając TC zapewniasz szansę zatrudnienia milionom młodych Polaków aspirujących do dobrze płatnego zawodu piosenkarza.

Kaczyński Jarosław. Zawód Nr 1: Rzeźnik. Telewizja wyświetlała jego spot z dużą czerwoną świnią, upominkiem dla SLD. Wyglądała jak żywa, choć była już tylko tuszą na kiełbasę wyborczą. KJ to człowiek mądry i silny. Jego partia, o ile pamiętam PiS, w Europarlamencie poprawi wyżywienie narodu. Zawód Nr 2: Budowniczy. KJ dokona gruntownej przebudowy kraju: edukacji, wojska, służby zdrowia, transportu publicznego, policji. Czeka na propozycje, co jeszcze jest do poprawienia.

Kępa Beata. Zawód: wykładowca teorii „Gender” na Uniwersytecie Czwartego Wieku. Szczególne osiągnięcia: delegatka na Sabat Czarownic imienia Francisco Goyi. Kandydatka mocna i ekonomiczna: raz nakręcona może mówić 24 godziny bez przerwy.

Korwin –Mikke Janusz. Zawód: Zamachowiec. Jego hasło: „Kiedy już tam wejdziemy, wysadzimy Unię w powietrze”. Mocny kandydat. Niektóre z jego pomysłów są bardziej toksyczne, niż on sam, co jest prawie niemożliwe. Głosi zniesienie podatków. Słusznie, po co nam podatki? Sami będziemy ustalać, kto, kiedy i za jakie pieniądze będzie budować drogę od domu do przystanku autobusowego. Podobnie z policją (sami się obronimy), transportem kolejowym (będziemy jeździć drezynami), opieką zdrowotną (samoobsługa). Ten ostatni pomysł ma wielkie znaczenie także dla zaspokojenia potrzeb seksualnych społeczeństwa. Jego dalsze fantastyczne pomysły: kara chłosty zamiast domów poprawczych oraz zamiana Unii Europejskiej w burdel (chyba po jej wysadzeniu w powietrze?). Teraz w UE siedzą sami trockiści, komuniści, maoiści i złodzieje. W przyszłości będą tam leżeć zacni obywatele i obywatelki.

Kwaśniewski Aleksander: Zawód: Sponsor inicjatyw młodzieżowych. Działa ostatnio pod hasłem: „Mam mnóstwo energii, jestem jeszcze młody”.

Ziobro Zbigniew. Zawód: Krasomówca. Znaki szczególne: Przystojny. Wybitne zdolności głosowania pod prąd, przeciwko wszystkim. Hasło: Bezpieczeństwo i uczciwość. Szczególne osiągnięcia: woskowa figura Jacka Kurskiego, ustawiana co 1 km przy autostradach, aby przypominać o przestrzeganiu prawa.

PS. W tym roku będę głosować na Korwina-Mikkego. On jest po prostu boski!

Przekaż dalej
0Shares

1 komentarz do “Klucz wyborczy do Europarlamentu

  1. A czy będzie o najważniejszym kandydacie ( jedynce ) – “spadochroniarzu” z województwa lubelskiego – pogromcy Agnieszki Smreczyńskiej – Gąbki , byłym spin-doktorze PIS-u “Misiu” Kamińskim!!! Kandyduje już chyba trzeci raz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *