Poezje – opinie

Michael Tequila: ” Klęczy cisza niezmącona”

Zbiór poezji w formie książkowej jest do nabycia w księgarniach stacjonarnych i internetowych (Wydanie 2). 

Opinie czytelników:

Wacław J., Adelajda: Skończyłem czytanie tomiku Pana poezji „Klęczy cisza niezmącona”. Piękne są Pana wiersze. Obrazy świetnie zaobserwowane i pięknie wyrażone. Te z Nullabor i z Zachodniej Australii były dla mnie dobrze zrozumiałe, bo odwiedzałem sam miejsca, o których Pan pisze. Te z Sopotu też piękne i dające do myślenia.

Chris D., Adelajda: Wiersze pisane tradycyjną rytmiką zwrotek i rymów, co mi się nieco kojarzy z poezją Asnyka. Dlaczego Asnyka? – bo u niego zawsze było dużo powietrza – to samo, co w tych wierszach. … Czytając, podróżuję z autorem starając się przechwycić jego nastrój. Często mi się to udaje… Podoba mi się głęboko przemyślane wiersze „Ku Chrystusowi” czy „Współczesność”. A są i elementy humorystyczne, jak w wierszu „Z kobietą sam na sam”…

Jan L., Adelajda: Wiersze przeczytałem zaraz po powrocie do domu i szczerze mówiąc zostałem bardzo milo zaskoczony zarówno jakością poezji jak również szczerością wyznań o zmaganiach się z trudnym procesem tworzenia. Czytając wiersze odniosłem wrażenie, że z czasem nabierają one dojrzałości. Te nieco późniejsze są doskonalsze warsztatowo. Jest Pan doskonałym obserwatorem zarówno wnętrza jak i tego, co zewnętrzne.

Ela L., Adelajda: Miałam ogromną radość czytając kilka Twoich wierszy…ale tylko kilka, bo desery są pyszne, ale nie jednego dnia i nie za dużo. Wszystkie przyjemnie się czyta, niektóre warte są zastanowienia, a ponieważ dzisiaj gorący dzień i jestem nieco zmęczona z przyjemnością przeczytałam wiersz o wietrze i ….zrobiło się chłodniej.

Jerzy W., Sydney: Twoja poezja przemawia do mnie bardziej niż Szymborskiej. 2013.12.28 Odnośnie jakości twoich tekstów, pamiętasz, że już kiedyś wspomniałem, że wolę Twoje wiersze niż Szymborskiej mimo, że style są nieporównywalne.

Anna W., Adelajda: Serdecznie gratuluję ciepłych, pełnych zadumy wierszy.

Władysława W., polonistka, Polska: Problematyka, którą wiersze przedstawiają, jest szeroka i bardzo ważna dla czytelnika. Pytania, refleksje, sądy zadziwiają trafnością, dociekliwością, mądrością i aktualnością; podpowiadają czytelnikowi, jak żyć, co w życiu jest najważniejsze. Wiersze zawierają piękną (bo prostą) filozofię życia. Uwrażliwiają na piękno otaczającej nas przyrody, drugiego człowieka, moc natury, jej wpływ na człowieka oraz harmonię i ład świata. Delikatność i piękno języka, głębia i mądrość treści to podstawowe wartości tomiku.

Teresa W., Gdańsk: “Klęczy cisza niezmącona”. Jestem pod wrażeniem. Wiersze bardzo piękne, nostalgiczne, psychologiczne.

Kamila S., Gdańsk: Jestem oczarowana Pana poezją!!!!

Barbara B., Wanda R., Olsztyn: Wiersze przeczytałyśmy. Są prześliczne. Bardzo nastrojowe. Używa Pan przenośni idealnie oddających temperaturę uczuć autora. Język polski nabiera blasku i pogłębia bogactwo słownictwa i porównań. Przybliża zrozumienie treści zawartych w wierszach. Wiersze czyta się z przyjemnością.