Widzę i piszę z entuzjazmem

Życie w naszym kraju wzrusza mnie niezwykłym pięknem. Przedstawię moje argumenty na piśmie, ale obrazkowo, jak starożytni Egipcjanie.

Polityk Roku 2017 wg sondaży CBOS z początku grudnia 2017: Prezydent Andrzej Duda – 13 %, Beatę Szydło – 11 %, Mateusz Morawiecki – 8 proc. Jarosław Kaczyński – 5 %. Dla mnie to potężna dawka entuzjazmu. Przestałem pić kawę.

Pana prezydenta widziałem wczoraj w telewizji cieszącego się urokami elektromobilności oraz rowerem, chyba składanym, Cieszę się, że w nawale obowiązków znalazł swoją pasję.

Kartki do wyborów samorządowych są genialne. Znak X można napisać również w postaci kreski, kółeczka i dziurki, po czym przekreślić, aby oddać głos na innego, mądrzejszego i lepszego polityka z innej partii. Będą dwie komisje wyborcze: jedna organizująca głosowanie, druga licząca glosy. Komisarzy wyborczych będzie wyznaczać minister spraw wewnętrznych. To cudownie. Jakie to mądre, jakie zdrowe, jakie pewne!

Pan Macierewicz naciska na prezydenta i ostrzega premiera. To nadzwyczaj twórczy człowiek. „Ma poczucie, że może powiedzieć więcej. Wojna szarpacka, partyzancka” – powiedział Ludwik Dorn. Domyślam się, o co chodzi i też się cieszę, że będzie wesoło.

Najbardziej wzniósł mnie w górę prezes Kaczyński mówiąc o Smoleńsku. Cytuję: „Prawda, której jeszcze nie znamy, to też prawda”. Też tak myślę. Nie wiemy jeszcze jak wygląda ta prawda, ale to jest właśnie prawda. I znowu, jak tu się nie cieszyć?

Na końcu, inni też mają nieźle. Donald Trump, prezydent USA, dobrowolnie poddał się badaniom neuropsychologicznym. W teście odróżnił słonia od żyrafy. Lekarze wykluczyli demencję i chorobę Alzheimera. Zawsze podejrzewałem go, że jest zdrów jak ryba na patelni.

Przekaż dalej
0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *