Słońce, plaża i zdjęcia

Nie wiem, z czym ludziom kojarzy się szczęście. Szczęściem jest być nad morzem w Adelajdzie  w słoneczny kwietniowy dzień. Opatrzność obdarzyła nas dzisiaj bezchmurnym niebem i temperaturą 29 st. C. Cztery kolejne dni według prognozy mają być również słoneczne z temperaturą 27 st. jednego dnia i 29 – 30 st. C w pozostałe trzy dni. Tak objawia się spóźnione lato w Adelajdzie: ciepłem, łagodnością, nastrojem.

Zabawiłem się dziś w fotografa plaży (Semaphore Beach) i okolic. Mój aparat to telefon komórkowy Vodafone Nexus S z oprogramowaniem Android wersja 4.0. Fotograficznie nie jest to szczyt osiągnięcia techniki, ale może dać dużo satysfakcji. Nie wyobrażam sobie lepszego narzędzia komunikacji: za jedyne 45 dolarów miesięcznie mogę korzystać bez ograniczeń z połączeń telefonicznych z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi w całej Australii. Aparat fotograficzny i cały szereg innych „sztuczek technicznych” to gratisowe dodatki. Bóg stworzył małpę, awansował ją na człowieka, a ten z wdzięczności za powolny, lecz potężny awans społeczny stworzył dla jednostek prostych i niezbyt ambitnych aparat telefoniczny do fotografowania. Quo vadis Ewolucjo?

Zadałem ważne pytanie a teraz niech przemówią produkty mej wrażliwości i pasji artystycznej.

 

 

Przekaż dalej
0Shares
Kategorie: Australia. Autor: Michał Tequila Wrzesiński. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Michał Tequila Wrzesiński

Z wykształcenia doktor nauk ekonomicznych. Kariera zawodowa: handel zagraniczny (m.in. praca na stanowisku attache handlowego i radcy handlowego w Polskiej Ambasadzie w Bogocie), bankowość (kierownik planowania strategicznego w banku australijskim) oraz nauczanie (wykładowca akademicki w zakresie marketingu, zarządzania strategicznego i etyki biznesu), tłumacz polsko-angielski akredytowany przez NAATI, Australia. Hobby i zainteresowania: twórczość literacka, psychologia, pływanie, jazda na rowerze. Miejsca zamieszkania: Bogota, Ateny, Adelajda, Gdańsk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *