Życzenia i Orędzie Noworoczne 2021

Motto: Obyśmy zdrowi byli na ciele i umyśle

Drodzy Rodacy! Szanowni Państwo!

W Nowy Rok wkraczamy z podniesioną przyłbicą, otwartym czołem i odłożonymi na bok klapkami, czystymi biurkami oraz porządkiem w naszych domach i sumieniach. Ja także z wyostrzonym wzrokiem, piórem i pragnieniem wszystkiego, co gustowne i w dobrym tonie, czego i Państwu życzę.

W naszym życiu przeprowadziliśmy gruntowne porządki. Wiemy, gdzie co jest. Przede wszystkim, gdzie jesteśmy my sami, nasze głowy, okulary i klucze oraz oczywiście dzieci, które są przyszłością narodu. W kraju mamy ład i porządek więc nie musimy o tym myśleć. Wiemy doskonale, że jest dobrze jak jest i gdyby było lepiej, to byłoby gorzej. O miłości bliźniego nie muszę wspominać, widzę ją i słyszę o niej na każdym kroku, czego i Państwu życzę.

Na Nowy Rok nie miejmy obaw, tylko nadzieje. Nie obawiajmy się, że rządowi na głowę spadnie sufit i przygniecie plany, których jeszcze nie ma, jak zwalczyć skutecznie koronawirusa i ratować społeczeństwo i gospodarkę. Miejmy też nadzieję, że w sprawach wiary, cnoty i moralności rząd nasz uratuje przed utonięciem Unię Europejską, a może i świat. To w związku z niekorzystnymi zmianami klimatu, w których zwalczanie zaangażowaliśmy się rękami i nogami, czego i Państwu życzę.

Liczmy na nasz Sejm, który pod światłym kierunkiem drobnej kobietki w dużych okularach będzie dokonywać częściej reasumpcji głosowania. Uważam to za ważne osiągnięcie. Nie idzie nam głosowanie dobrze, robimy nowe i głosujemy tak długo, dopóki wynik nie jest doskonały. W ten sposób unikniemy niewłaściwych rezolucji i ustaw oraz niepotrzebnego angażowania do podpisu lewej ręki pana prezydenta, który musi zachować energię dla dobra kraju.

Ja osobiście liczę także na Pana Prezydenta, że będzie nadal głową rodziny, choć już nie całego państwa. Poprosiłem go, aby mnie wyłączył ze swojej podopieczności. Wyraził na to zgodę. Obiecał mi, że kiedy będzie wygłaszać credo „Mówię to w imieniu całego narodu”, będzie dodawać „z wyłączeniem Michaela Tequili, który ma własny rozum i dobrze się z nim czuje”. Pan prezydent będzie też  dodawać „Mamy ostatecznie demokrację oraz zasadę, szczep się lub nie”, czego i Państwu życzę.

Zawsze byliśmy wdzięczni osobom wskazującym nam palcem i cierpliwie wyjaśniającym, kiedy popełniamy błędy, jakie to są błędy, na czym one polegają i dlaczego nie powinniśmy ich popełniać. Również w Nowym Roku bądźmy im wdzięczni za tę pomoc. Sam też będę pomagać innym przypomnieniami w rodzaju: „Uważaj jak chodzisz, bo masz krótszą nogę” zwłaszcza wtedy, kiedy ten ktoś wie, że ma krótszą nogę. Jest to szlachetne przypomnienie. Życzę Państwu, abyście takiej bezinteresownej pomoc także udzielali.

Drodzy Rodacy! Szanowni Państwo!

Jesteśmy wspaniali. Mamy powody do dumy. Francuzi znani są z perfum, sera i wina, że nie wspomnę o frymuśnej miłości francuskiej. Niemcy znani są dobrych samochodów, formuły „Ordnung muss sein” oraz kanclerz Merkel. My jesteśmy od jednych i od drugich o niebo lepsi, w tym co wiemy, co mamy i co czynimy. To my, a nie oni, jesteśmy znani na świecie z twardego veto, słynnego prezesa, genialnego ministra edukacji i nauki, strajkujących kobiet, kościoła bez pedofilów, szans udanego wyjścia z Unii, podziału kraju na mądrych „tak” i mądrych „inaczej”, kochającej władzy i totalnej opozycji, niechęci do szczepień oraz przywiązania do teorii spiskowych. Mamy więcej cnót i osiągnięć niż inni. Dzięki małej ilości testów mamy też niski wskaźnik zachorowań na koronawirusa i to nam się chwali. Co tu mówić, jesteśmy lepsi od wszystkich, czego i Państwu życzę.

Podjąłem postanowienia noworoczne. Robię je pod koniec roku, spisuję je i nie dotrzymuję. To dobra tradycja. Postanowiłem, że w Nowym Roku nie będę popełniać błędów. Uczyniłem to zauważywszy, że obłędne niepopełnianie błędów jest ważną cnotą w naszym patriotycznym kraju, który w momentach szczególnych wzruszeń nazywamy Ojczyzną. Błędów popełniamy mniej niż inne narody. Jesteśmy prawie bezbłędni i czuję, że tacy pozostaniemy, czego i Państwu życzę. 

Ze składaniem życzeń noworocznych poszło bardzo sprawnie. Uczyniłem to szybko, bez wahań i namysłu. Tak właśnie powinniśmy postępować wszyscy w Nowym Roku 2021. Życzmy sobie, aby wreszcie przyszedł i był pełen radości, szczęśliwy i upojny, choć bez Sylwestra, i abyśmy byli lepsi nawet od siebie samych, czyli tacy, jacy byliśmy, jesteśmy i będziemy, czego sobie i Państwu serdecznie życzę.

Z noworocznym I love You
Michael Tequila

Przekaż dalej
0Shares
Kategorie: Australia. Autor: Michał Tequila Wrzesiński. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Michał Tequila Wrzesiński

Z wykształcenia doktor nauk ekonomicznych. Kariera zawodowa: handel zagraniczny (m.in. praca na stanowisku attache handlowego i radcy handlowego w Polskiej Ambasadzie w Bogocie), bankowość (kierownik planowania strategicznego w banku australijskim) oraz nauczanie (wykładowca akademicki w zakresie marketingu, zarządzania strategicznego i etyki biznesu), tłumacz polsko-angielski akredytowany przez NAATI, Australia. Hobby i zainteresowania: twórczość literacka, psychologia, pływanie, jazda na rowerze. Miejsca zamieszkania: Bogota, Ateny, Adelajda, Gdańsk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *