Imperium zła

Nigdy nie słyszałem większego bełkotu politycznego, niż ten, który wydał z siebie wczoraj Ambasador Rosji przy ONZ w trakcie dyskusji Rady Bezpieczeństwa na temat zagrożenia Ukrainy przez Rosję.

Chory przywódca, chory ambasador i chory naród, których takiego przywódcę i takiego ambasadora popierają.

Okazało się, że „Imperium Zła” Prezydenta Ronalda Regana nadal istnieje.

Przekaż dalej
0Shares
Kategorie: Australia. Tagi: , , , . Autor: Michael Tequila. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Michael Tequila

Z wykształcenia doktor nauk ekonomicznych. Kariera zawodowa: handel zagraniczny (m.in. praca na stanowisku attache handlowego i radcy handlowego w Polskiej Ambasadzie w Bogocie), bankowość (kierownik planowania strategicznego w banku australijskim) oraz nauczanie (wykładowca akademicki w zakresie marketingu, zarządzania strategicznego i etyki biznesu), tłumacz polsko-angielski akredytowany przez NAATI, Australia. Członek SA Writers Centre Inc. (Związek Pisarzy Południowej Australii). Hobby i zainteresowania: twórczość literacka, psychologia, pływanie, jazda na rowerze. Miejsca zamieszkania: Bogota, Ateny, Adelajda, Gdańsk.

  1. W dniach 07 – 16 marca 2014 roku odbędzie się w Soczi Paraolimpiada i pewnie do jej zakończenia nic ciekawego nie będzie miało miejsca. ( w przeciwnym razie globalny bojkot ! ) Jest jeszcze Memorandum Budapesztańskie z 1994 roku – ( i pomyśleć tylko, że do tego czasu na Ukrainie była broń atomową ). Ciekawe czy gwarancje udzielone przez: Соединенные Штаты i Альбион odniosą pożądany skutek? Manewry na Krymie pewnie są zgodne z umową jaką zawarła Ukraina i Rosja w sprawie stacjonowania tam Floty Czarnomorskiej.
    W dyplomacji ważniejsze jest nie to co się powiedziało, ale to co jest zawarte między słowami, nie zawsze stylistycznie wypada to dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *