Życie chwytane na gorąco  

W historii Polski mamy trzy wielkie zwycięstwa: Króla Jana Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem w dniu 12 września 1683, Zwycięstwo Premiera Tuska w Unii Europejskiej and Premierem Danii (kobietą) w dniu 30 sierpnia 2014 i tego samego dnia Zwycięstwo Polskich Siatkarzy nad Serbami.

Jarosław Kaczyński skwitował zwycięstwo Premiera Tuska lakonicznie i z entuzjazmem: Jeśli chcą go sobie wziąć, niech biorą, nawet za darmo. Ale musi on pamiętać, że ma załatwić dla Polski kilka spraw. Wtórował mu rzecznik Królestwa PiS, Adam Hofman pseudonim „Piękny”: Tusk musi załatwić dla Polski kilka konkretnych spraw, w pierwszym rzędzie dopłaty do jabłek dla rolników. Jeszcze inny poseł PiS dodał: Mam nadzieję, że Tusk utemperuje Kameruna, Premiera Wielkiej Brytanii i ten zwiększy dopłaty swojego kraju do Unii, abyśmy my otrzymywali więcej, niż nam się należy.

Prasa rosyjska skomentowała wybór Tuska na przewodniczącego Rady Europy z umiarem, rozwagą i powściągliwością. Ile przekleństw rzucił Prezydent Putin, tego nie odnotowano, ponieważ nie rzuca on przekleństw tylko rozkazy wojskowe z myślą o zwycięstwie nad Ukrainą i Światem.

Nastrój w obozie rządowym w Polsce jest nieznany, ponieważ wszyscy są zajęci ostrzeniem zębów i broni białej w walce o schedę: stanowisko Premiera i stanowisko Przewodniczącego PO.

Moje zwycięstwo polegało na tym, że wstałem i przytomnie napisałem ten blog.

 

Przekaż dalej
0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *