I ty masz szansę zostać pisarzem!

Pisarzem trzeba się urodzić!

Czy widziałeś kiedyś nowonarodzone dziecię witane okrzykami: Urodzony pisarz! Prawdziwy Żeromski! Nie, to już bardziej Hemingway!

Pisarzem trzeba się obudzić!

Im wcześniej, tym lepiej! Generalnie ludzie preferują wynagrodzenie za życia. Wyjątek to wierzący w życie pozagrobowe tak głęboko, że wierzą nie tylko w przebudzenie, ale i nagrody pośmiertne. Trzeba mieć naprawdę głęboką wiarę w siebie! Samo przebudzenie nie wystarczy.

Aby pisać, trzeba mieć depresję!

Zycie stwarza ci coraz większe szanse zostania pisarzem. Oto przykłady:

Hans Christian Andersen, Albert Camus, Raymond Chandler, Agatha Christie, Joseph Conrad, Charles Dickens, Ernest Hemingway, Henry James, JK Rowling, Lew Tołstoj, Mark Twain, Zdzisław Beksiński.

Oto mniej udane przykłady czyli samobójcy z depresją: Virginia Woolf, Sylvia Plath, Ernest Hemingway, Arthur Koestler i Anne Sexton.

„Anne Sexton cierpiała przez większą część życia na depresję, pisanie poezji zostało jej zalecone przez psychiatrę w ramach terapii. W tym celu zapisała się na kurs tworzenia poezji, po ukończeniu którego szybko zaczęła odnosić sukcesy” (Wikipedia).

Przekaż dalej
0Shares
Kategorie: Twórczość pisarska. Tagi: , , , . Autor: Michael Tequila. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Michael Tequila

Z wykształcenia doktor nauk ekonomicznych. Kariera zawodowa: handel zagraniczny (m.in. praca na stanowisku attache handlowego i radcy handlowego w Polskiej Ambasadzie w Bogocie), bankowość (kierownik planowania strategicznego w banku australijskim) oraz nauczanie (wykładowca akademicki w zakresie marketingu, zarządzania strategicznego i etyki biznesu), tłumacz polsko-angielski akredytowany przez NAATI, Australia. Członek SA Writers Centre Inc. (Związek Pisarzy Południowej Australii). Hobby i zainteresowania: twórczość literacka, psychologia, pływanie, jazda na rowerze. Miejsca zamieszkania: Bogota, Ateny, Adelajda, Gdańsk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *