Weź pieniądze z ONZ

Nie mogę jeszcze porównywać się z Billem Gates, ale zasobność mojej kieszeni potężnie wzrosła. Na razie kieszeni, ale wkrótce kufra. Otrzymałem email następującej treści (poprawnie przetłumaczony na język polski):

„Radośnie zawiadamiamy, że w ciągnieniu programu Narodów Zjednoczonych uzyskałeś rekompensatę $1 800 000 USD i płatność będzie ci przekazana via przekaz pieniężny Western Union. 5 000 USD zostało już zlecić od zeszłego tygodnia, lecz nie byliśmy w stanie dać ci informacji telefonicznie przez ostatnie dni lecz ze względu na złą sieć tutaj, więc zdecydowaliśmy się wysłać ci szczegóły dzisiaj via email”.

I co się okazało. Skontaktowałem się z Western Union i faktycznie, na moim koncie pokazała się wkrótce kwota 5000 dolarów amerykańskich. Wszyscy uważają, że emaile wysyłane z Nigerii to oszustwo, a tu pozytywne zaskoczenie. Nie wiem tylko z jakiego tytułu uwzględniono mnie w losowaniu. Moje domysły obejmują kilka opcji:

1. W Nigerii wiedzą, że w Australii panuje bieda, ja jestem Australijczykiem, logicznie: jestem biedny i ONZ postanowiło mi pomóc drogą losowania zapomóg dla najbiedniejszych.

2. Rzeka Murray wysycha i tragedia ta dotknie również mnie, choć mieszkam w odległości 70 km od rzeki (Adelajda pobiera jednak wodę z Murray). Widmo śmierci z pragnienia jest tak potworne, że ONZ (filia nigeryjska) wylosowała mnie w celu ratowania przed wymarciem polsko-australijskiej krzyżówki homo sapiens.

3. Wersja ostatnia jest najbardziej budująca i prawdę mówiąc preferowana przeze mnie. Moja sława poetycka i pisarska sięgnęła Nigerii i wręcz oszołomiła Prezydenta o wdzięcznym imieniu Goodluck oraz naród nigeryjski pięknem słowa, tkliwością wyrażanych uczuć, żarem pasji autorskiej oraz zdjęciem autora w okularach, które postawiło mnie w rzędzie Brada Pitta, Seana Connery i innych najbardziej seksownych mężczyzn na świecie. Połączenie talentu z okularami stanowi siłę magiczną, która decyduje o losie człowieka. Trafność mojej interpretacji nie ulega wątpliwości; na przekazie znalazłem drobniutki zapis w języku Pidgin English: Okulary można kupić, sex mija, talent pozostaje.

Czytelnicy pragnący ubiegać się o dofinansowanie z Nigerii proszeni są o kontakt z United Nations, Narodowym Bankiem Nigerii, Western Union lub z Mrs. Lindą Hall, która przesłała mi zawiadomienie o przekazie.

Za skromną opłatą 50 zł mogę też podać bezpośredni adres emailowy darczyńcy. Za dodatkową opłatą 100 zł udzielam porad, jak szybko wzbogacić się. To bardzo tanio mając na uwadze, że zdobycie takiej wiedzy zajęło mi kilkadziesiąt lat. Pierwszym pięciu klientom udzielam rabatu 50%. Zdecyduj się!

Przekaż dalej
0Shares
Kategorie: Twórczość pisarska. Autor: Michał Tequila Wrzesiński. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

O Michał Tequila Wrzesiński

Z wykształcenia doktor nauk ekonomicznych. Kariera zawodowa: handel zagraniczny (m.in. praca na stanowisku attache handlowego i radcy handlowego w Polskiej Ambasadzie w Bogocie), bankowość (kierownik planowania strategicznego w banku australijskim) oraz nauczanie (wykładowca akademicki w zakresie marketingu, zarządzania strategicznego i etyki biznesu), tłumacz polsko-angielski akredytowany przez NAATI, Australia. Hobby i zainteresowania: twórczość literacka, psychologia, pływanie, jazda na rowerze. Miejsca zamieszkania: Bogota, Ateny, Adelajda, Gdańsk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *